|
PRVA ŠAHOVSKA LIGA SRBIJE ZA MUŠKARCE I ŽENE 2008
FIRST SERBIAN LEAGUE FOR MEN AND WOMEN 2008
|
|
Subotica, Hotel "Patria"
01 - 12. septembar 2008. (muška/men)
03 - 13. septembar 2008. (ženska/women)
|
|
|
10. septembar 2008.
ŠK "BAS" - Čari i šarm evropskih šampiona
Uoči osmog kola prvoligaških turnira u Hotelu "Patria" u Subotici, u prostorijama Press-centra održana je prigodna svečanost Šahovskog kluba "BAS" povodom izlaska iz štampe monografije "Čari i šarm evropskih šampiona". Tom prilikom, Miodrag Vukotić, generalni sekretar ŠK"BAS" i autor Dragoljub Joksimović predstavili su svim kapitenima ženskih prvoligaških klubova luksuznu publikaciju posvećenu prvoj deceniji delovanja uzornog beogradskog kolektiva koji je dosad proslavio titulu prvaka Evrope, pet titula državnog šampiona i tri trofeja sa domaćih turnira za Kup. dalje>>> |
|
|
|
MUŠKARCI / MEN |
|
02. septembar 2008.
Posle drugog kola ekipa ŠK "Partizan" iz Beograda napustila je takmičenje. Takmičenje se nastavlja sa 11 ekipa. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Šampioni 2008
NOVOSADSKI ŠK
DDOR NOVI SAD |
|
|
TABELA / TABLE |
|
SNo. |
Name |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
MP |
Pts |
Rank |
1 |
NIS |
* |
3 |
2½ |
3 |
2 |
|
3 |
3 |
1½ |
2½ |
3 |
3 |
6 |
26½ |
7 |
2 |
BEOGRADSKI VODOVOD |
3 |
* |
2½ |
3 |
1 |
|
2 |
4 |
2½ |
2 |
2½ |
3½ |
6 |
26 |
8 |
3 |
SLOGA AMIGA |
3½ |
3½ |
* |
2½ |
3 |
|
2½ |
4½ |
2½ |
2½ |
2½ |
5 |
9 |
32 |
5 |
4 |
LASTA |
3 |
3 |
3½ |
* |
2 |
|
2 |
2 |
1½ |
2 |
2½ |
3½ |
6 |
25 |
9 |
5 |
NOVOSADSKI SK DDOR |
4 |
5 |
3 |
4 |
* |
|
3½ |
4½ |
4 |
3½ |
4 |
5 |
19 |
40½ |
1 |
6 |
PARTIZAN |
|
|
|
|
|
* |
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
12 |
7 |
SPARTAK |
3 |
4 |
3½ |
4 |
2½ |
|
* |
3½ |
1½ |
3 |
4 |
4 |
14 |
33 |
4 |
8 |
STARA PAZOVA |
3 |
2 |
1½ |
4 |
1½ |
|
2½ |
* |
1 |
2 |
3½ |
3 |
6 |
24 |
10 |
9 |
BEOGRAD BEOPUBLIKUM |
4½ |
3½ |
3½ |
4½ |
2 |
|
4½ |
5 |
* |
3½ |
1½ |
4½ |
16 |
37 |
2 |
10 |
VALJEVSKI SK SVETI NIKOLAJ |
3½ |
4 |
3½ |
4 |
2½ |
|
3 |
4 |
2½ |
* |
3½ |
4 |
15 |
34½ |
3 |
11 |
RADNICKI |
3 |
3½ |
3½ |
3½ |
2 |
|
2 |
2½ |
4½ |
2½ |
* |
2 |
9 |
29 |
6 |
12 |
MLADENOVAC |
3 |
2½ |
1 |
2½ |
1 |
|
2 |
3 |
1½ |
2 |
4 |
* |
4 |
22½ |
11 |
|
|
KONAČNO STANJE / FINAL STANDINGS
11. kolo / 11th Round
Rank |
Team |
Gam. |
+ |
= |
- |
MP |
Pts. |
1 |
NSK DDOR NOVI SAD |
10 |
9 |
1 |
0 |
19 |
40½ |
2 |
SK BEOGRAD BEOPUBLIKUM |
10 |
8 |
0 |
2 |
16 |
37 |
3 |
VSK SVETI NIKOLAJ |
10 |
7 |
1 |
2 |
15 |
34½ |
4 |
SK SPARTAK |
10 |
6 |
2 |
2 |
14 |
33 |
5 |
SK SLOGA AMIGA |
10 |
4 |
1 |
5 |
9 |
32 |
6 |
SK RADNICKI |
10 |
4 |
1 |
5 |
9 |
29 |
7 |
SK NIS |
10 |
0 |
6 |
4 |
6 |
26½ |
8 |
SK BEOGRADSKI VODOVOD |
10 |
2 |
2 |
6 |
6 |
26 |
9 |
SK LASTA |
10 |
2 |
2 |
6 |
6 |
25 |
|
SK STARA PAZOVA |
10 |
2 |
2 |
6 |
6 |
24 |
11 |
SK MLADENOVAC |
10 |
1 |
2 |
7 |
4 |
22½ |
12 |
SK PARTIZAN |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
2. mesto
ŠK BEOGRAD BEOPUBLIKUM |
|
3. mesto
VALJEVSKI ŠK SVETI NIKOLAJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ŽENE / WOMEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Šampionke 2008
ŠK RADNIČKI RUDOVCI |
|
|
TABELA / TABLE |
|
SNo. |
Team |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
MP |
Pts |
Rank |
1 |
RADNICKI RUDOVCI |
* |
1 |
4 |
4 |
4 |
3 |
2½ |
3 |
2½ |
4 |
4 |
18 |
32 |
1 |
2 |
BAS |
3 |
* |
1½ |
4 |
4 |
3 |
2½ |
1 |
3½ |
4 |
2½ |
16 |
29 |
2 |
3 |
SREM SICOM GROUP |
0 |
2½ |
* |
3 |
3 |
½ |
1 |
½ |
2 |
3 |
2½ |
11 |
18 |
6 |
4 |
BORA KOSTIC |
0 |
0 |
1 |
* |
2 |
½ |
0 |
0 |
0 |
3½ |
2 |
4 |
9 |
9 |
5 |
RIPANJ |
0 |
0 |
1 |
2 |
* |
1 |
0 |
0 |
1 |
2½ |
1 |
3 |
8½ |
10 |
6 |
ZTP |
1 |
1 |
3½ |
3½ |
3 |
* |
1½ |
3 |
4 |
4 |
3½ |
14 |
28 |
5 |
7 |
JUGOVIC ENERGY NET |
1½ |
1½ |
3 |
4 |
4 |
2½ |
* |
3 |
3 |
3½ |
3 |
16 |
29 |
3 |
8 |
RAD |
1 |
3 |
3½ |
4 |
4 |
1 |
1 |
* |
3½ |
4 |
4 |
14 |
29 |
4 |
9 |
ZLATAR |
1½ |
½ |
2 |
4 |
3 |
0 |
1 |
½ |
* |
4 |
3 |
9 |
19½ |
7 |
10 |
IN |
0 |
0 |
1 |
½ |
1½ |
0 |
½ |
0 |
0 |
* |
1 |
0 |
4½ |
11 |
11 |
SPARTAK |
0 |
1½ |
1½ |
2 |
3 |
½ |
1 |
0 |
1 |
3 |
* |
5 |
13½ |
8 |
|
|
KONAČNO STANJE / FINAL STANDINGS
11. kolo / 11th Round
Rank |
Team |
Gam. |
+ |
= |
- |
MP |
Pts. |
1 |
SK RADNICKI RUDOVCI |
10 |
9 |
0 |
1 |
18 |
32 |
2 |
SK BAS |
10 |
8 |
0 |
2 |
16 |
29 |
3 |
SK JUGOVIC ENERGY NET |
10 |
8 |
0 |
2 |
16 |
29 |
4 |
SK RAD |
10 |
7 |
0 |
3 |
14 |
29 |
5 |
SK ZTP |
10 |
7 |
0 |
3 |
14 |
28 |
6 |
SK SREM SIKOM GROUP |
10 |
5 |
1 |
4 |
11 |
18 |
7 |
SK ZLATAR |
10 |
4 |
1 |
5 |
9 |
19½ |
8 |
SK SPARTAK |
10 |
2 |
1 |
7 |
5 |
13½ |
9 |
SK BORA KOSTIC |
10 |
1 |
2 |
7 |
4 |
9 |
10 |
SK RIPANJ |
10 |
1 |
1 |
8 |
3 |
8½ |
11 |
SK IN |
10 |
0 |
0 |
10 |
0 |
4½ |
|
|
|
2. mesto
ŠK BAS BEOGRAD |
|
3. mesto
ŠK JUGOVIĆ ENERGY NET - KAĆ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Direktor lige / Director: MIROSLAV KOPANJA
Press i urednik biltena / Press and Bulletin: BRANKA VUJIĆ - KATANIĆ |
|
SUDIJE PRVE LIGE 2008 |
|
Glavni sudija (Chief Arbiter): |
Brindza Ištvan |
Medjunarodni sudija (IA) |
Sudije muška liga (Arbiters - men): |
Nebojša Baralić |
Medjunarodni sudija (IA) |
|
Božidar Petrović |
Medjunarodni sudija (IA) |
|
Milorad Maravić |
FIDE sudija (FA) |
Sudije ženska liga (Arbiters - women): |
Branislav Šuhartović |
Medjunarodni sudija (IA) |
|
Milan Miladinov |
Medjunarodni sudija (IA) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ŠAHOVSKI |
|
Beograd |
Nušićeva 25/II |
SAVEZ |
Tel 0113344172 |
Faks 0113342730 |
SRBIJE |
e-mail:serbiacf@verat.net |
www.serbiachess.net |
Beograd, 24. 06. 2008.
Broj: 386
KLUBOVIMA PRVE LIGE SRBIJE
Predmet: Prijava za takmičenje
Obaveštavamo vas da je Izvršni odbor Šahovskog saveza Srbije na svojoj 15. sednici, održanoj 21. juna 2008. godine na Zlatiboru doneo odluku da svi klubovi Prve muške i ženske lige pismeno potvrde svoje učešće na takmičenju do 4. jula 2008. godine. Ukoliko to ne učine do navedenog roka Ligu će popuniti rezerve.
Prva liga Srbije za muškrace održaće se od 01. do 12. septembra 2008. godine u Subotici, a Prva liga Srbije za žene od 03. do 13. septembra 2008. godine, takodje u Subotici.
Članovi prve lige Srbije - šahisti
1. Beograd Beopublikum - Beograd
2. VŠK "Sveti Nikolaj" - Valjevo
3. Novosadski ŠK DDOR - Novi Sad
4. BŠK Gambit - Beograd
5. Spartak - Subotica
6. Sloga Amiga - Kraljevo
7. Partizan - Beograd
8. Radnički - Kragujevac
9. Beogradski vodovod - Beograd
10. Stara pazova - Stara Pazova
11. Niš - Niš
12. Lasta - Beograd
Članovi prve lige Srbije - šahistkinje
1. Radnički - Rudovci
2. BAS - Beograd
3. Spartak - Subotica
4. RAD - Beograd
5. ŽTP - Beograd
6. Jugović - Kać
7. MPS Progres - Smederevska Palanka
8. Zlatar - Nova Varoš
9. Srem Sicom Gropu - Sremska Mitrovica
10. Čast i slava - Pirot
11. Bora Kostić - Vršac
12. Ripanj - Ripanj
Sekretar
Zoran Peković, s.r.
|
|